5 Opolski Festiwal Nauki

W niedzielę 16 września odbył się Konkurs matematyczno-informatyczny „OD 7 DO 100 LAT”, w którym brało udział około 40 osób, w czterech kategoriach wiekowych. Była też okazja do promocji naszego instytutu, gdyż studenci Naukowego Koła Matematyków pod opieką dr Joanny Napiórkowskiej przygotowali wystawę obrazującą działania instytutu w ostatnich latach.

Dnia 17 września, w ramach V Festiwalu Nauki, pracownicy Instytutu Matematyki i Informatyki oraz studenci Naukowego Koła Matematyków zaprezentowali 16 wykładów multimedialnych o tematyce popularno-naukowej. W wykładach uczestniczyło około 900 osób.