Dwadzieścia lat temu powołano na Uniwersytecie Opolskim kierunek informatyka. Z tej okazji w piątek 22 kwietnia 2022 roku Instytut Informatyki oraz Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki zorganizowały obchody jubileuszu, na który przybyli znamienici goście.

Uroczyste otwarcie spotkania miało miejsce o godzinie 11 w sali widowiskowej Studenckiego Centrum Kultury. Rozpoczął je występ chóru akademickiego Drama per Musica pod dyrekcją dr Elżbiety Trylnik. Przybyłych gości powitał dziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki dr Piotr Urbaniec.

Następnie wystąpił laureat prestiżowego wyróżnienia w dziedzinie nauki i edukacji Professor Opoliensis dr hab. Wiesław Szwast, prof. UO, który opowiedział o początkach kierunku informatyka.

W dalszej części uroczystości wystąpili absolwenci kierunku oraz pracownicy Instytutu Informatyki i WMFiI. Jednym z prelegentów był profesor Ian Pratt Hartmann, pochodzący z Manchesteru, wybitny specjalista nauk komputerowych, który od lat związany jest z Opolszczyzną i z Uniwersytetem Opolskim. Zgromadzeni mogli wysłuchać jego wykładu okolicznościowego pt. „Jerzy Słupecki i Reguła Odrzucania”.

W Studenckim Centrum Kultury można także było zobaczyć wystawę przygotowaną przez Dział Informacji Naukowej i Bazy Wiedzy przy współpracy dra Jacka Waldmajera.

Jubileusz 20-lecia kierunku informatyka był ważnym wydarzeniem na Uniwersytecie Opolskim, bowiem kierunek ten cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem oraz uznaniem wśród studentów.

Źródło: Radio Doxa, Nl, AA

NapisyKońcowe