Sesja poświęcona pamięci profesor Czesław Ryll-Nardzewski

W dniu 18 września 2015 roku zmarł profesor Czesław Ryll-Nardzewski, znakomity polski matematyk, specjalista w dziedzinach: logiki i podstaw matematyki, teorii miary, teorii ergodycznej, rachunku prawdopodobieństwa i teorii procesów stochastycznych oraz analizy funkcjonalnej.
W tym roku Polskie Towarzystwo Matematyczne wraz z Politechniką Wrocławską i Uniwersytetem Wrocławskim, uczelniami, których wieloletnim pracownikiem był profesor Ryll-Nardzewski, organizuje dwudniową sesję poświęconą jego pamięci.

Odbędzie się ona w dniach 27-28 maja 2016, przy czym w piątek, 27 maja, wykłady będą miały miejsce w salach Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, a w sobotę 28 maja, gospodarzem będzie Politechnika Wrocławska

Szczegóły na: crn.im.pwr.edu.pl