Warsztaty matematyczne „Jak to rozwiązać?”

Dnia 14 marca 2007 r. odbyły się „Warsztaty matematyczne” dla młodzieży szkół średnich. Uczestniczyło około 90 osób. Spotkanie zbiegło się z obchodami Światowego Dnia Liczby π.

Oto tematyka:
1. Figury magiczne – Artur Zieliński i Zdzisław Sługocki (IV matematyka)
2. Kształty natury – Monika Sawicka (II matematyka)
3. Kultura liczby e – Krzysztof Polko (IV matematyka)
4. Ciąg Fibonacciego – Marzena Boczkowska i Ewelina Grus (IV matematyka)
5. Pseudalia – Karolina Kulińska i Ewelina Pogubiło
(IV matematyka)

Wykłady multimedialne oraz problemy do rozwiązania przygotowali studenci Naukowego Koła Matematyków przy Uniwersytecie Opolskim pod kierunkiem dr Joanny Napiórkowskiej.
Organizatorzy serdecznie dziękują Nauczycielom za zainteresowanie młodzieży tematyką warsztatów.