Koło naukowe informatyków

Koło naukowe Instytutu informatyki dzieli się na dwie sekcje tematyczne: grafikę komputerową i CyberSecurity. Obie sekcje oferują możliwość poszerzenia wiedzy studentów w tematyce podejmowanej przez nie oraz działają w kierunku prowadzenia badań naukowych . Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych dołączeniem do koła naukowego o kontakt ze wskazanym prowadzącym sekcję tematyczną.

Sekcja CyberSecurity

1 300x201 1

Logo vector created by fullvector – www.freepik.com

Sekcja Cyber Security podejmuje temat bezpieczeństwa informatycznego ze szczególną uwagą skierowaną na bezpieczeństwo w sieciach komputerowych w tym w internecie. W ramach działań koła uczestnicy przeprowadzają realne ataki na infrastrukturę Laboratoryjną badając podatności systemów na znane i nowe ataki. Celem sekcji jest zapoznanie studentów z tematyką bezpieczeństwa ofensywnego gdzie wcielają się w rolę atakujących w celu wyszukania luk bezpieczeństwa i wykorzystaniu ich do przeprowadzenia skutecznych ataków. Celami badawczymi koła są poszukiwanie nowych nieopisanych jeszcze w literaturze naukowej podatności i wektorów ataku na systemy informatyczne.

Terminy:
4 300x201 1

Background vector created by pikisuperstar – www.freepik.com

Terminy spotkań ustalane są wraz z członkami koła naukowego porozumieniu z prowadzącym. W celu poznania terminu najbliższego terminu spotkania prosimy o kontakt z mgr inż Marcinem Szymankiem prowadzącym sekcji. Spotkania odbywają się w sali 108 Instytutu informatyki lub w zdalnie na platformie Microsoft Teams.

Osoba kontaktowa: