Szanowni Państwo,

w dniu 6.02.2024 w Zespole Szkół Ekonomicznych im Gen. Stefana “Grota” Roweckiego w Opolu w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu odbyło się spotkanie z mgr. inż. Marcinem Szymankiem słuchaczem szkoły doktorskiej na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Opolskiego, pracownikiem Instytutu Informatyki Uniwersytetu Opolskiego, członkiem zespołu badawczego CyberEva – Projektu finansowanego przez NCBR jako System oceniający i monitorujący poziom cyberbezpieczeństwa urządzeń IoE/IoT obywateli Rzeczpospolitej Polskiej.
Prelegent przeprowadził wykład pt. ”Artificial Intelligence w cyberbezpieczeństwie. Porozmawiajmy o zagrożeniach”. Poruszane tematy dotykały zagadnień takich jak phishing, malware, Deep Fake, kradzież tożsamości i związana z tym inżynieria społeczna.

Organizatorem spotkania był dr inż. Piotr Dzierwa

pdai2