2021 12 07 090313

Zapraszamy na kolejne Czwartkowe spotkanie nauką 9 grudnia 2021 o godz. 19 na Facebook: https://fb.me/e/1xZLJCBGo. Tym razem dr inż. Adam Czubak opowie o cyberbezpieczeństwie w otoczeniu obywatela RP.

Na co dzień korzystamy z wielu urządzeń Io/IoE (ang. Internet of Things/Internet of Everything) podłączonych do Internetu. Te zaawansowane technologicznie urządzenia o ogromnych możliwościach z jednej strony wspomagają nas w codziennych czynnościach, z drugiej – mogą również, w nieodpowiednich rękach, zagrażać i szkodzić.
Dr inż. Adam Czubak opowie o ewaluacji bezpieczeństwa urządzeń Internetu Rzeczy oraz o projekcie pt.: „System Oceniający i Monitorujący Poziom Cyberbezpieczeństwa Urządzeń IoE/IoT Obywateli Rzeczpospolitej Polskiej” ,dofinansowanym przez NCBR, w ramach którego konsorcjum Uniwersytetu Opolskiego (lider) i Politechniki Opolskiej uzyskało dofinansowanie na opracowanie systemu oceny poziomu cyberzagrożeń w otoczeniu obywateli RP oraz cyberbezpieczeństwa całego kraju. Projekt jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu CyberSecIdent „Cyberbezpieczeństwo i e-Tożsamość”.

Dr inż. Adam Czubak, uzyskał tytuł doktora w dyscyplinie informatyka w 2012 roku, jest autorem ponad 30 publikacji naukowych i wystąpień z tematyki sieci komputerowych i bezpieczeństwa IT. Kierownik zespołu badawczego ds. bezpieczeństwa IT w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Opolskiego. Posiada zawodowe kompetencje, m.in.: US Department of Defense (DoD) 8570.01-M Certification, INFOSEC CNSS 4011 Information Systems Security Professional, INFOSEC CNSS 4013 National Information Assurance Training Standard for System Administrators, Cisco CCNA Cyber Ops.