Spotkanie dla studentów z konsulem USA

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland, partner Departamentu Stanu zapraszają na spotkanie z konsulem, panem Bryantem Whitfield, który:

  • przedstawi wakacyjne programy wymiany oraz inne programy wymiany ze Stanami Zjednoczonymi skierowane dla studentów
  • wyjaśni ułatwienia wizowe dla studentów oraz zasady i proces aplikacyjny
  • odpowie na pytania i weźmie udział w dyskusji – pan Konsul mówi po polsku

Termin spotkania: 15 listopada 2017 roku, środa, godzina 14:30

Miejsce spotkania: Politechnika Opolska, Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii, sala 331

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2010453825903085

Do pobrania: plakat 

Zachęcamy zainteresowanych, aby dołączyli do wydarzenia na facebooku.

W spotkaniu wezmą udział studenci, którzy uczestniczyli w programach wymiany ze Stanami, więc będzie okazja do zadawania pytań oraz uzyskania szczegółowych informacji.

Prelegenci:

  • Bryant Whitfield, Consul
    Bryant Whitfield jest doktorem prawa, ukończył Uniwersytet Prawniczy w Indianie – Indianapolis. Początkowo pracował jako językoznawca języka Rosyjskiego w armii Stanów Zjednoczonych, później jako Senior Agency Field Specialist w State Farm Insurance i Przedsiębiorca w PolyLingua Prduction. Aktualnie Pan Whitfield jest Oficerem Służby Zagranicznej w Departamencie Stanów działający na terenie Krakowa. Posługuje się biegle w języku rosyjskim i na poziomie podstawowym w języku niemieckim. Posiada umiejętności w zakresie ubezpieczeń majątkowych i osobowych, publicznych wystąpień, publicznych relacji oraz w zakresie projektowania graficznego.
  • Małgorzata Rzepka, studencki ambasador w Opolu
    Studentka Politechniki Opolskiej na kierunku fizjoterapii. Minione wakacje spędziła w Stanach Zjednoczonych pracując na amerykańskim campie. Po zakończeniu pracy wraz z ósemką znajomych zwiedziła Karoliną Północną, Hilton Head Island, Tybee Island, Jekyll Island, Daytona Beach, Orlando, Clearwater Beach, Miami,  Miami Beach – Floryda, Key West, Waszyngton, Nowy York.