Center for American Studies ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w synchronicznym weekendowym kursie z prowadzenia badań naukowych pt. “Academic Research: Tools, Arguments & Methodology”. Kurs poprowadzi interdyscyplinarny prof. James M. Donovan (Director of the University of Kentucky College of Law Alvin E. Evans Law Library).

W toku kursu:

• Poznasz zasady metodologiczne rządzące badaniami naukowymi (w ramach różnych dyscyplin).
  • Opanujesz najważniejsze narzędzia i techniki badawcze.
  • Poznasz różne typy wyszukiwarek i trików ułatwiających skuteczne wyszukiwanie źródeł.
  • Dowiesz się, jak efektywnie organizować badania i wypracujesz własny styl badawczy.
  • Dowiesz się, jak budować (anglojęzyczne) argumenty naukowe i popierać je dowodami.

Do udziału w szkoleniu serdecznie zachęcamy ambitnych studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych.

Termin kursu: 12-13 stycznia 2024 (zaczynamy w piątek wieczorem i kończymy w sobotę po południu). Sugerujemy rejestrować się do 6 stycznia 2024.

Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona!

Więcej informacji o zapisach: https://fb.me/e/3XMIA1aib